„Telegram“ Vokietijoje skyrė 5 milijonų eurų baudą už tai, kad nebuvo galimybių pranešti apie neteisėtą turinį

Apkaltinusi „Telegram“ teikiant pirmenybę ekstremistinėms grupuotėms ir net pasiūliusi ją uždrausti Europos Sąjungoje, Vokietija skiria daugiau nei 5 milijonų eurų baudą, kaltindama pranešimų siuntimo tarnybą, kad ji nesiūlo veiksmingų būdų pranešti ir kovoti su ekstremistine veikla platformoje.

Vokietijos valdžios institucijos tvirtina, kad „Telegram“ savo nuožiūra suteikia visas būtinas priemones neatsekamam ir neatsektam šifruotam ryšiui užtikrinti, pažeidžia vietinius ir Europos įstatymus.

„Priverstinis tarnybos uždarymas turėtų labai rimtų pasekmių, nes tai akivaizdžiai priemonė, kurios reikia imtis tik kraštutiniu atveju“, – interviu Vokietijos leidiniui „Die Zeit“ pareiškė vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser. Prieš pasiekiant tokią priemonę Europos Sąjungos teritorijoje, reikėtų išnaudoti visas kitas galimybes, tačiau „kategoriškai šios galimybės atmesti negalime“.

Diskusijos už „Telegram“ tinklo uždraudimą prasidėjo nuo daugiau ar mažiau pasitvirtinusių įtarimų, kad dešinieji ekstremistai naudojasi platforma rengdami demonstracijas prieš vyriausybės politiką dėl COVID pandemijos, protestus, kurie peraugo į smurto aktus. Tuo pat metu valdžios institucijos taip pat tiria tariamus grasinimus mirtimi per telegramą Meklenburgo-Vakarų Pomeranijos regiono ministrei Manuela Schwesig.

Žinia apie baudą pasirodė po to, kai buvo nustatyta, kad „Telegram“ administratoriai jau pateikė informaciją apie vartotoją Vokietijos valdžios institucijoms, tikriausiai bandydami išspręsti susirūpinimą dėl įtariamos teroristinės veiklos ir vaikų išnaudojimo. Taigi „tik“ 5 milijonų eurų bauda atrodo labiau kaip įspėjamasis smūgis „Telegram“, platformos administratoriams jau pademonstravus tam tikrą norą bendradarbiauti su Vokietijos valdžia.

Likusios nuoskaudos gali būti susijusios su tariamu programos naudojimu atakuojant politikus, tyrėjus ir medicinos specialistus dėl jų indėlio į kovą su koronaviruso pandemija.

„Telegram“ tapo viena iš svarbiausių „Android“ vartotojų pranešimų siuntimo programų, nes ji veikia visuose įrenginiuose ir platformose. Tačiau panašu, kad būtent platformos augimas sukėlė įvairių reguliavimo institucijų nemalonę, kurios kitu atveju būtų ignoravusios bekompromisę saugumo politiką, kurią paskelbė Telegram kūrėjai, tuo metu, kai jie tik siekė pasivyti konkurentus, tokius kaip WhatsApp arba Facebook Messenger.

Posted in: Uncategorized